Päringule vastame E-P 1h jooksul.

Rendi auto või buss
koos kogenud juhiga!

Rendi auto või buss koos kogenud juhiga!

Meie juhid räägivad Eesti, Inglise ja Vene keeles.
Oleme teenindanud üle 2000 kliendi!

Meie juhid räägivad Eesti, Inglise ja Vene keeles. Oleme teenindanud üle 2000 kliendi!

Masinapark: luksuslikud sedaanid, maasturid,
sõiduautod, väikebussid ning suured reisibussid!

Masinapark: luksuslikud sedaanid, maasturid, sõiduautod, väikebussid ning suured reisibussid!

Klienditeenindus e-r 9:00-21:00:   +372 5050 700 | info@transfeer.ee

Avastage Eesti

Praktiline info

01. Ajavöönd

Eesti aeg kuulub Eastern European Time tsooni ning on kaks tundi ees Greenwichi ajast.

02. Riiklikud pühad

Riigipühadel on enamus kaupluseid, pankasid ja ametiasutusi suletud. 

Tähtsamad riiklikud pühad:

1. Jaanuar: Uus aasta
24. Veebruar: Iseseisvuspäev, Vabariigi aastapäev
Märts/Aprill: Suur Reede
1. Mai: Maipüha
23. Juuni: Võidupüha, Võnnu lahingu aastapäev
24. Juuni: Jaanipäev
20. August: Taasiseseisvumispäev
24. Detsember: Jõululaupäev
25. Detsember: Esimene jõulupüha
26. Detseber: Teine jõulupüha

03. Rahaühik

Eesti rahaühikuks on Euro, mille väiksemad ühikud on sendid. 1 euro on 100 eurosenti. Välisriikide valuutat saab lihtsalt vahetada pankades, rahavahetuspunktides, samuti ka suuremates hotellides ning riiki sisenedes lennujaamas, sadamates ja piiripunktides.

04 Krediitkaardid ja reistšekid

Krediitkaarte Visa ning Mastercard/Eurocard aktsepteeritakse enamikus suuremates majutus-, toitlustus- ning kaubandusasutustes. Kaardiga makstes nõutakse isikut tõendava dokumendi olemasolu. Enim aktsepteeritud reisitśekid (Traveller`s Cheques) on Amex, Thomas Cook ning Eurocheque.

05. Ajavöönd

Krediitkaarte Visa ning Mastercard/Eurocard aktsepteeritakse enamikus suuremates majutus-, toitlustus- ning kaubandusasutustes. Kaardiga makstes nõutakse isikut tõendava dokumendi olemasolu. Enim aktsepteeritud reisitśekid (Traveller`s Cheques) on Amex, Thomas Cook ning Eurocheque.

06. Pangad

Eesti suuremad pangad on Swedbank ja SEB, samuti on Eestis mitmete teiste välispankade filiaale või tütarpankasid. Pangad on reeglina avatud esmaspäevast reedeni, kella 09.00 kuni 17.00-ni. Laupäeviti ja pühapäeviti on paljud pangad suletud. Pangaautomaate saab kasutada ööpäevaringselt ning automaadid tunnistavad kõiki tuntumaid pangakaarte.

07. Postkontorid

Postkontorid on avatud normaalsetel tööaegadel esmaspäevast reedeni ning laupäeviti. Kirjade ja postkaartide saatmise hind varieerub vastavalt sihtkohariigile ning täpseid tariife saab kontrollida igas postkontoris. Eesti siseselt jõuavad kirjad kohale reeglina ühe päevaga, Balti riikidesse ja Põhjamaadesse 1-3 päevaga, kaugematesse riikidesse tavaliselt maksimaalselt nädalaga.

08. Helistamine

Eestisse helistades tuleb valida esmalt riigi suunakood +372 ning seejärel number. Eestist välja helistades 00 + riigi suunakood + piirkonna kood + number. Kohalike kõnede tegemisel tuleb valida vaid soovitud number.

Telefoni kõnekaarte müüvad enamus kioskeid, poode, hotellid ning postkontorid. Mobiiltelefone ning mobiiltelefonide kõneaega on soovitav osta soliidsetest mobiilsidefirmadest nagu Telia, Tele2 ja Elisa. Eestis saab kasutada ka oma mobiiltelefone, Eesti juhtivatel mobiilsidefirmadel on roaming-lepingud enamiku tähtsamate välismaiste mobiilsidepakkujatega.

09. Turvalisus

Külastajatele on Eesti reeglina turvaline keskkond. Ettevaatlik tasub olla üksinda öistel tühjadel tänavatel liikudes ning rahvarohketes tuleks kohtades jälgida ka oma rahakotti ja personaalseid esemeid.

10. Turvalisus

Külastajatele on Eesti reeglina turvaline keskkond. Ettevaatlik tasub olla üksinda öistel tühjadel tänavatel liikudes ning rahvarohketes tuleks kohtades jälgida ka oma rahakotti ja personaalseid esemeid.

11. Hädaabitelefon

Hädaabinumbrid on Eestis tasuta, sõltumata, milliselt telefonilt helistada. Hädaabi, kiirabi ning tuletõrje jaoks on number 112. Politsei kutsumisel on lühinumber 110.

12. Kindlustamine

Eestisse tulles on soovitav sõlmida eelnevalt kindlustusleping, mis katab võimaliku kahju terviseprobleemide, varguste või muude probleemide puhul. Piiripunktis võidakse kontrollida riiki sisenemisel kindlustuse olemasolu.

13. Meditsiin

Eestisse sisenedes ei ole nõutud vaktsineerimised ega tervisetõendid. Tavapärased medikamendid on saadaval kõigis apteekides, soovitav on siiski vajaduse korral kaasa võtta isiklikud arstimite varud Eestis viibimise ajaks.

14. Hinnad

Võrreldes Skandinaaviamaade ning Kesk-Euroopaga on hinnad Eestis odavamad. Keskmine lõunasöök pubis maksab umbes 10 eurot, restoranis alates 20 euorost. Kiirtoidu hinnad jäävad 3-5 euro piiridesse. Kann õlut (0,5 liitrit) maksab Tallinnas enamasti 3-5 eurot, mujal Eestis reeglina 2-3 eurot. Ööbimine odavamas hotellis läheb maksma 20-60 eurot, kõrgema kvaliteediga hotellides kuni 300 eurot. Ühistranspordi piletid jäävad samuti alla Euroopa keskmisele.

15. Taksod

Soovitav on kasutada märgistatud taksosid ning enne sõitma hakkamist küsida juhilt sõidu umbkaudne hind. Kilomeetrihind enamikus taksofirmades on ca 0,40 eurot, millele lisandub sõidualustustasu 2-3 eurot. Soovitav on takso tellida, sest tänaval ootava takso sõidualustustasu (eriti öistel kellaaegadel) võib maksta 10 eurot.

16. Jootraha

10% jootraha on Eesti toitlustuskohtades normaalne ja aktsepteeritud summa.

Tekst Marko Kaldur, www.GoEstonia.ee